... Postav si Galileovský ďalekohľad ... Navigácia – urči si pozíciu … Kráter Tycho … Mizar … Hyjády … Aldebaran … Jupiterove mesiace … Vega … Hviezdokopa v Herkulovi … Mirfak … Galaxia v Androméde … Ganymedes … Zákrytové dvojhviezdy ... Saturnov prstenec … Veľká hmlovina v Orione … Antares … Plejády … Oceán búrok … Altair ...
To všetko môžeš vidieť na vlastné oči - Navštív aj sekciu o amatérskej astronómii

Intro video

Linky na iné zdroje informácií pre gitaristov

Doprevádzanie spevu ľahko a rýchlo

Mám pocit, že je stále menej ľudí, ktorí si večer pri opekaní špekačkov zaspievajú pri gitare. Ľudia si dokonca pri takejto príležitosti púšťajú „country“ z magneťáku, alebo mp3 - majú pocit, že sa tam takáto hudba hodí, ale nikto im nevysvetlil ako na to. Mám pekné spomienky na noci pri ohni, keď sme si gitaru podávali jeden druhému a každý zahral ako vedel a ostatní do toho spievali, tiež ako vedeli. A toto by malo odumrieť?
 
Samozrejme, kto chce byť gitarový koncertný umelec, musí do toho vložiť veľa driny, ale základný doprovod spevu na gitare nieje žiadne veľké umenie. Môj odhad je, že každej úrovni (začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí) je potrebné venovať približne 2-3 týždne po 10 minút denne.

Je to len zábava a záleží len na nás ako veľa do toho chceme investovať.

Hlavne sa netreba hanbiť. Trampská gitara má byť trochu rozladená a trampský spev aspoň trochu falošný!
Mám kamaráta, ktorý v takomto speve vyniká. A je to velká sranda.
 
Keby som Vám teraz prezradil aké je to jednoduché, neverili by ste mi a ani by ste to neskúsili. Preto je na úvod každej časti teoretické vysvetlenie.

Koho teória nezaujíma a chce HNEĎ ZAČAŤ HRAŤ, môže preskočiť kapitolu "Začiatočníci - teória" a začať kapitolou "Začiatočníci - prax".
 
 
 

Diskusia

Na diskusiu využite MessageBoard na hlavnej stránke.

Túto stránku podporujú:

tu budú odkazy na podporovateľov tejto stránky
Ako sa dostať na zoznam podporovaťeľov stránky